vrijdag 17 augustus 2012 Port of Rotterdam
In de haven van Antwerpen zullen drie grote olieraffinaderijen grondig worden gemoderniseerd. ExxonMobil, Total en Gunvor zullen in totaal ongeveer drie miljard euro in hun installaties investeren, zo meldt het Financieele Dagblad. In andere Europese landen zijn in de afgelopen jaren juist veel raffinaderijen gesloten door de concurrentie in het Verre en Midden-Oosten.

raffinaderij ExxonMobil, Antwerpen (Copyright: ExxonMobil)
De investeringen in Antwerpen zijn eveneens gunstig voor de Rotterdamse haven. De ruwe olie voor de Belgische installaties wordt grotendeels via Rotterdam ingevoerd en via pijpleidingen naar Antwerpen gebracht. Ook worden raffinageproducten tussen de havengebieden uitgewisseld per pijpleiding en binnenvaart. Jaarlijks wordt 100 miljoen ton ruwe olie naar de haven van Rotterdam verscheept en doorgepompt naar vijf raffinaderijen in Rotterdam, een in Vlissingen, drie in Antwerpen en twee in Duitsland. Gezamenlijk vormen deze raffinaderijen het grootste petrochemische cluster in de wereld.
De drie raffinaderijen in Antwerpen verwerken jaarlijks zo’n 35 miljoen ton ruwe olie. In Rotterdam wordt door de raffinaderijen van Shell, BP, Exxon, Kuwait Petroleum en Koch ruwweg 50 miljoen ton ruwe olie verwerkt
Het Amerikaanse ExxonMobil steekt 1,3 miljard euro in een nieuwe fabriek op de bestaande locatie in Antwerpen om zware ruwe olie om te zetten in lichtere producten zoals autobrandstoffen. Het Franse olieconcern Total heeft het voornemen om grofweg 1 miljard euro te investeren de raffinaderij voor de productie van diesel. Het Russische Gunvor zal zijn eerder dit jaar overgenomen raffinaderij in Antwerpen in oktober onder handen nemen.
Word lid van de groep Vakblad Petrochem en krijg toegang tot alle nieuwsberichten!
Stuur uw bericht met behulp van dit formulier naar de redactie of stuur een e-mail naar redactie@industrielinqs.nl.
Petrochem is een uitgave van Industrielinqs Pers & Platform.
© 2013 www.petrochem.nl - alle rechten voorbehouden.